Jak vznikla naše rodina NEFRITO

Na počátku byla chuť pečovat o zákazníka a dělat věci jinak. Pořádně. Tak, jak by se mělo. Nabídnout opravdovou kvalitu.

Brigády studentských let, jistě každému dobře známé, mohou mnohdy přinést velmi důležité životní zkušenosti. Jinak tomu nebylo ani v mém případě. Jmenuji se Michaela Čapková stojím za voňavou značkou NEFRITO. Pojďte si spolu se mnou projít příběh mé druhé rodiny – rodiny vůní NEFRITO.

Čirá RADOST z práce

Naše cesta začala již okolo roku 2011, přestože v té době slovo „NEFRITO“ ještě vůbec neexistovalo, ale o tom později. Naše voňavá firma vznikla jako myšlenka ideálu krásy, záruky kvality i spokojenosti zákazníků. Když jsem si přivydělávala jako hosteska jedné kosmetické firmy, zjistila jsem, že setkání s různorodými osobnostmi, temperamenty a individualitou každého zákazníka, je to, co mě opravdu naplňuje. To, z čeho mám hlubokou radost.

ODVAHA jít za hranice běžných možností

S čím více lidmi jsem mluvila, tím více jsem zjišťovala jediné: Nezáleží pouze na ceně výrobku, ale především na jeho smyslu a kvalitě. Lidé chtějí něco, co opravdu funguje. Co pomůže. Co vydrží. Hledala jsem tedy sama smysl a užitek zboží, jež jsem nabízela. Nechtěla jsem, abych já a moje jméno stálo za něčím, co nemá žádnou cenu. Bohužel, smysl daných kosmetických produktů jsem nenašla. Místo toho jen snůšku polopravd na nazdobených obalech předražených kosmetických výrobků nevalné kvality. Proto jsme se s bratrem Vilémem rozhodli vzít věci do vlastních rukou a dělat je jinak. Doopravdy a poctivě, z nejlepších surovin v nejvyšší jakosti. A tak vznikla – světe div se – nová značka parfémů DIVINE.

REALIZOVAT si své SNY

Firma DIVINE, tedy v překladu „božský“, slavila své první velké úspěchy. Začali jsme v potu tváře vyrábět jedny z nejkvalitnějších parfémů, jaké na trhu vůbec můžete sehnat. První vůně sice byly ve flakonech, kterým se dnes už ze srdce smějeme, ale jejich obsah byl bezkonkurenční. Klientela narůstala a my šťastně vymýšleli další nádherné vůně. Ale v tom přišel tvrdý pád.

VÝDRŽ a TRPĚLIVOST v boji

I úřady mohou udělat chybu. O tom jsme se na vlastní kůži přesvědčili dva roky poté, co jsme budovali úspěšný brand našich božských parfémů. Jednoho dne nám zkrátka zazvonil telefon a my zjistili, že na Slovensku je kosmetická firma se stejným názvem, za to se znatelně delší tradicí. Zjistilo se, že rozhodnutí o užívání značky se jménem DIVINE nám nemělo být vůbec vydáno. Naše značka parfémů DIVINE tak musela skončit a my přišli o zavedené jméno i značnou část klientely.

Všechno zlé PŘEMĚNIT v dobré

Měli jsme jen dvě možnosti. Buď všechen úspěch zahodit, nebo věnovat celou svoji energii do přeměny názvu naší rodiny. Vybrali jsme si to druhé a nelitujeme. Tak, jako se z nenápadné larvy stává krásný motýl, stejně jsme s novým jménem vyrostli i my. Motýl nefritový, podle kterého jsme vymysleli novotvar NEFRITO, nám každý den připomíná náš cíl – snahu být stále lepšími a tvořit ze samostatně nenápadných vůní něco krásného, co druhé nejen potěší, ale bude přinášet i skutečný užitek. A tak vznikly parfémy NEFRITO.  Parfémy, za které se můžeme hrdě postavit a říct si – má to smysl a hodnotu.

PŘÍLEŽITOST být stále voňavější

Často se setkávám s názorem, že tradiční parfém Chanel nelze překonat. Společnost jej zkrátka přijímá jako nekorunovaného krále všech parfémů. My ale milujeme výzvy. Chtěli jsme být intenzivnější, voňavější a kvalitnější. Zkrátka stvořit parfém s delší výdrží.

Vítěznou cílovou pásku této naší mety, tedy překonat Chanel, jsme slavnostně přestřihli koncem roku 2022, kdy byl slavnostně představen parfém Rosalie. Výjimečný je kvalitou použitých surovin, jež se odráží na jeho nepřekonatelné výdrži. Na světě nenajdete parfém z kvalitnějších surovin, Rosalie je absolutním vítězem. Zavázali jsme se v tomto trendu pokračovat a nabízet našim zákazníkům jedinečné vůně v mimořádné kvalitě. A s tímto úmyslem už jsme představili i parfém Tereza a na mnoho dalších se můžete těšit v následujícím roce.

LASKAVOST k sobě i druhým

Stejně jako motýl sedá z květu na květ a přenáší tak vůni květů s sebou a něžně ji mísí, i my spojujeme různé vůně tak, abychom byli co nejvíce spokojeni. Věříme totiž, že pak budete spokojeni i Vy. Každý zákazník si zaslouží mimořádnou péči a u nás se mu jí vždy dostane.

Děkujeme, že voníte spolu s námi.

 

Navštivte i naší nově otevřenou prodejnu, kterou najdete v Hradci Králové na adrese Masarykovo náměstí 391/13.

Otevřeno pro Vás máme:

Po - Pá od 10:00 do 17:00

 

Michaela Čapková, jednatelka společnosti

 

 Nakoukněte s námi do výroby českých parfémů